capablancaOpen Capablanca 2011

Del 10 al 21 de maig a Cuba

Ranking     Ronda1     Ronda2    Ronda3    Ronda4    Ronda5    Ronda6    Ronda7    Ronda8    Ronda9    Ronda10    Classificació Final   

Grup Premier (Aramis Alvarez C.E. Lleida)

Classificació Final Obert I

Lugar
 
Nombre
Elo
FED
Pts
BUC
1
FM
Hevia Alejano Carlos Antonio
2464
CUB
57½
2
IM
Gomez Garrido Camilo
2516
CUB
7
61
3
GM
Borges Mateos Juan
2451
CUB
7
60½
4
IM
Aguero Jimenez Luis Lazaro
2420
CUB
7
60½
5
FM
Guerra Mojena Leandro
2337
CUB
7
59½
6
FM
Delgado Ramos Hector
2480
CUB
7
56
7
GM
De La Paz Perdomo Frank
2452
CUB
7
54
8
IM
Otero Acosta Diasmany
2440
CUB
7
52½
9
IM
Bacallao Alonso Yusnel
2530
CUB
61½
10
FM
Ortega Amarelle Mariano
2417
CUB
58½
11
FM
Alarcon Casellas Rolando
2448
CUB
56
12
FM
Rodriguez Garcia Victor
2331
CUB
55½
13
IM
Prasca Sosa Rafael
2424
VEN
55½
14
IM
Morales Romero Pedro
2354
CUB
55
15
GM
Gonzalez Vidal Yuri
2504
CUB
54½
16
IM
Soppe Guillermo
2430
ARG
52½
17
FM
De Francesco Klaus
2312
GER
6
57½
18
GM
Vera Gonzalez-Quevedo Reynaldo
2500
CUB
6
57
19
GM
Martinez Duanny Lelys Stanley
2452
CUB
6
57
20
IM
Arenas David
2427
COL
6
56
21
GM
Luther Thomas
2525
GER
6
54
22
FM
Quesada Perez Yasser
2401
CUB
6
53½
23
GM
Abreu Delgado Aryam
2485
CUB
6
53
24
FM
Vega Chirino Lemay
2356
CUB
6
52½
25
FM
Ruiz Sanchez Orlen
2392
CUB
6
51
26
FM
Fernandez Cardoso Alexey
2473
CUB
6
50
27
GM
Oms Pallisse Josep
2501
ESP
6
48½
28
FM
Borges Feria Yasel
2406
CUB
6
48
29
IM
Wohl Aleksandar H
2411
AUS
6
44½
30
GM
Nogueiras Santiago Jesus
2565
CUB
60½
31
Calvo Quinteiro Jose Manuel
2247
CUB
59½
32
IM
Cuenca Jimenez Jose Fernando
2493
ESP
57½
33
FM
Quesada Vera Liordis
2438
CUB
57½
34
FM
Obregon Rivero Juan Carlos
2445
CUB
56½
35
GM
Perez Rodriguez Luis Manuel
2466
CUB
56
36
IM
Ostos Julio
2310
VEN
55½
37
Girones Barrios Yans Richard
2221
CUB
54½
38
IM
Guerra Mendez Jose Angel
2472
CUB
54
39
WGM
Pina Vega Sulennis
2298
CUB
52
40
FM
Jimenez Fraga Pedro Alejandro
2473
CUB
52
41
FM
Larrua Gonzalez Fernando Oscar
2316
CUB
51½
42
IM
Garrido Dominguez Jesus
2417
ESP
51½
43
IM
Perez Garcia Rodney
2440
CUB
51
44
IM
Ibarra Chami Luis Fernando
2514
MEX
51
45
WGM
Linares Napoles Oleiny
2319
CUB
50
46
FM
Garcia Pantoja Roberto
2411
CUB
50
47
IM
Gongora Reyes Maikel
2452
CUB
49½
48
FM
Mena Crespo Carlos
2347
CUB
48½
49
FM
Leyva Rivera Yunier
2382
CUB
48
50
FM
Camacho Martinez Guillermo
2336
CUB
46
51
IM
Gomez Fontal Felix Manuel
2417
CUB
45½
52
IM
Estrada Nieto Julian
2316
MEX
45
53
Gascon Jose Rafael
2120
VEN
45
54
WGM
Marrero Lopez Yaniet
2328
CUB
41½
55
IM
Rasmussen Karsten
2434
DEN
5
54½
56
WIM
Ordaz Valdes Lisandra Teresa
2348
CUB
5
54
57
Osorio Fernando
2208
VEN
5
53½
58
Martinez Lopez Ivan
2287
ESP
5
51
59
FM
Lopez Vilier Luis Angel
2316
CUB
5
48½
60
CM
Torres Rosas Luis Carlos
2129
MEX
5
47
61
FM
Garcia Martinez Omar
2318
CUB
5
46
62
FM
Fernandez Hernandez Arturo A
2265
CUB
56½
63
IM
Davila Carlos
2307
NCA
55½
64
Ynojosa Felix Jose
2255
VEN
55
65
WFM
Castillo Coca Mayrebis
2087
CUB
55
66
IM
Boada Wiston
2214
VEN
54
67
FM
Machado Escanio Michel
2309
CUB
54
68
FM
Diaz Hernandez Heriberto
2300
CUB
51½
69
IM
Pulvett Daniel
2282
VEN
50½
70
FM
Mendez Fortes Eduardo Jesus
2316
CUB
49½
71
WFM
Miranda Rodriguez Tania
2167
CUB
49
72
FM
Soto Hernandez Henry
2362
CUB
49
73
FM
Figueredo Losada Leonel
2381
CUB
48½
74
WFM
Cardenas Ballester Maydelin
2114
CUB
48½
75
FM
Castellanos Sanchez Carlos M
2293
CUB
48
76
WFM
Campos Vila Milena
2212
CUB
47½
77
FM
Zavarce Oscar Enrique
2223
VEN
46
78
FM
Tovio Israel
2297
COL
46
79
FM
Adel Lahchaichi Oussama
2265
ESP
45½
80
WFM
Forgas Moreno Yaniela
2093
CUB
45½
81
WIM
Corrales Jimenez Zenia
2182
CUB
44
82
WFM
Miranda Llanes Yerisbel
2226
CUB
43
83
FM
Hernandez Fernandez Ramon A
2293
CUB
42½
84
WIM
Llaudy Pupo Lisandra
2216
CUB
42½
85
WFM
Catala Matienzo Ivette
2208
CUB
37
86
FM
Illas Pueyo Leonardo
2310
CUB
4
52½
87
WGM
Arribas Robaina Maritza
2300
CUB
4
49
88
FM
Yanes Canizares Alejandro
2330
CUB
4
48½
89
Martinez Reyes Pedro Ramon
2198
VEN
4
48
90
WIM
Fleites Martin Yuleikys
2167
CUB
4
46½
91
WGM
Vigoa Apecheche Yanira
2279
CUB
4
45
92
WIM
Ubaldo Suarez Maria Gisela
2079
VEN
4
39
93
FM
Morales Romero Romaris
2323
CUB
50
94
Abreu Jean Carlos Paul
2101
DOM
48½
95
FM
Espinoza Palomino Willyam
2295
PER
47
96
Enrique Hernandez Eddy Ernesto
2206
CUB
45
97
Pirola Claudionor Alcides Lima
2104
BRA
42½
98
IM
Sanchez Castillo Sarai
2268
VEN
42
99
Sanchez Comesana Angelica Mari
2019
CUB
41
100
WIM
Espinosa Garcia Sandra
2113
CUB
41
101
WFM
Hernandez Moya Yuleisis
2174
CUB
3
48
102
WGM
Frometa Castillo Zirka
2125
CUB
3
46
103
WFM
Cueto Rodriguez Yanet
2138
CUB
3
40
104
WIM
Fandino Reyes Roquelina
2147
CUB
3
39
105
WIM
Mendoza Velazquez Lorena Aleja
2033
MEX
3
38
106
WIM
Perez Rodriguez Jennifer
2227
CUB
3
37½
107
Cordero Suarez Greisy
2116
CUB
3
36½
108
WFM
Romero Nunez Wendy
2132
CUB
39
109
Balanza Llama Claudia De La C
1976
CUB
38
110
FM
Sanchez Alvarez Roberto Carlos
2391
CUB
1
38½